رفتن به نوشته‌ها

بدست آوردن Gateway در Python با scapy

شاید هنگام ‍‍‍‍پیاده سازی یک حمله نیاز داشته باشید که default gateway رو بدست بیارید وجهت اتوماتیک سازی کارها نیاز به ورودی کاربر پیدا نکنید. مثلا برای حمله ARP بطور خودکار gateway آی پی خود را در شبکه بدست بیاورید و حمله را علیه آن انجام دهید و یا حالت های دیگر.

 

در فایل config.py کلاسی به نام conf وجود دارد.این کلاس شامل تنظیمات scapy است. براحتی میتونیم با دستور زیر این تنظیمات رو مشاهده کنیم:

خوب در این کلاس شی به نام route موجود است که این شی با استفاده از فایل route.py که متخص کار با جدول مسیریابی در سیستم نوشته شده است مقداردهی خواهد شد. حال با پایتون سعی میکنیم تا این شی از کلاس را پرینت کنیم و محتوا را مشاهده کنیم. پس مانند زیر دستور ها را می نویسیم :

خوب میبینیم که  routing table درون سیستممان را بطور کامل برایمان نشان داد که default gateway نیز شامل آنهاست و چیزی که میخواهیم بدست آوریم. parse نمودن بدین صورت زیاد جالب نخواهد بود بنابراین بازهم از conf.route به فیلد دیگری مراجع میکنیم تا اطلاعات را بصورت بهتری متناسب با کاری که میخواهیم انجام دهیم به نمایش درآید.بدین صورت:

براحتی میتوان اطلاعات شبکه هایمان را داشته باشیم و براساس هرفیلدی که لازم است داده ها را فیلتر نماییم. خوب جهت راحتی کار  ما تابعی مینویسیم که پارامتر ورودی IP موردنظرمان و خروجی نیز gateway همان IP ورودی خواهد بود:

 

 

HamiD

قطره ای از دریای بیکران IT

More Posts

منتشر شده در Pythonشبکه و امنیت

نظر

  1. موسوی موسوی

    با سلام
    خواهشمند است در صورت داشتن معنی خط به خط (بدست آوردن Gateway در Python با scapy) منظور برنامه ای که نوشته شده برای اینجانب ارسال نمایید یا راهنمایی کنید از چه طریقی میتونم خط به خط معنی کنم ممنون

    • AHA AHA

      سلام. مطلب فوق بسیار،بسیار ساده و روان است. بهترین راهنمایی و درک کدها اجرای خط به خط و مشاهده خروجی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *