رفتن به نوشته‌ها

بررسی نصب بودن Soap در PHP و نحوه نصب آن روی سرور های لینوکس

به نام یگانه دانای هستی

یکی از روش ارتباط میان دو سرور استفاده از سرویس Soap هستش که معمولاً کمی بد قلق هستش و کسایی که برای اسکریپت های راتباط ما بین سرور کار انجام میدن به Soap میرسن یه دو تا فحش اساسی به سیستم بانکی و سیستم این روش میدن، به سیستم بانکیش رو که کار خوبی میکنند فحش میدن با اون نمیشه باهاش کنار اومد ولی با سوآپ میشه کنار بیای ابتدا برای کار با Soap باید چک کنید ببینید نصب شده یا خیر برای اینکار دو تا کار می تونید آنجام بدین اول اصولی تر این هستش که شما phpinfo() رو اجرا کنید و سرچ کنید ببینید سوآپ نصب هستش یا خیر و اگر نصب بود فعال هستش یا خیر؟ این راه مطمئن بودش ولی یک راه دیگه چک کردن این هستش که آیا کلاس های آن وجود دارند یا خیر :

 

خب حالا اگر نصب باشد که بهتر میتونید توی php.ini اون رو فعال کنید یعنی سرچ کنید کلمه Soap رو و خطوط آن رو uncomment کنید و بعد از ریست کردن سرور ازش استفاده کنید و اما اگر نصب نبودش به طریق زیر میتونید اون رو نصب کنید.

 

ابتدا یا ترمینال سرور رو باز کنید و یا از طریق SSH به سرور متصل بشید و در لینوکس های وابسته به red hat مثل centos از کد زیر استفاده کنید برای نصب اون:

و در سیستم های وابسته به debian مثل ubuntu از کد زیر استفاده کنید:

خب حالا پس از نصب باید به محل فایل php.ini برید و اون رو باز کنید و کد زیر رو توش کپی کنید، برای مثال کسانی که از kloxo استفاده می کند به این آدرس باید مراجعه کنند /etc/php.ini و کسانی که از سیستم xampp استفاده کنند از بخش /opt/lampp/etc/php.ini میتونند کد زیر رو اضافه کنند:

بعد از ریستارت سرور یا حداقل آپاچی میتوند از Soap استفاده کنید و لذت ببرید و اما اگر دوست داشتید اون رو غیر فعال کنید فقط کافی است خطی که بالا اضافه کردید رو با اضافه کردن یک # ابتدای به صورت زیر غیر فعال و سپس سرور رو ریست کنید تا تغییرات اعمال شود:

امیدوارم از خوندن این یادداشت استفاده کرده باشید.

‌A1Gard

اول از همه کوچک ترین عضو مجموعه 4xmen بنده حقیر هستم. در ثانی یک توسعه دهنده هستم زمینه های تخصصی کارم :‌ Delphi, PHP, C++ ,Python, JavaScript, Unity game engine, C#, asm و علاقه مند به لینوکس، RCE ، کریپتوگرافی هستم. تا الان حضرت حق اینا رو به ما داده و هر وقت که بخواد ازمون میگیره دست خودشه. یا حق، با حق، تا حق

More Posts

منتشر شده در PHPلینوکسوب سرور و راهندازی سرور

نظر

 1. SadeghPM SadeghPM

  مرسی… به دردم خورد 😉
  برای ورژن php هم:

  if (strnatcmp(phpversion(), ‘5.4.00’) >= 0) {
  echo ‘Need Php version 5.4+.Php version is equal or newer.’;
  } else {
  echo ‘Need Php version 5.4+.Php version is old.Please update it!’;
  }

 2. سلام خسته نباشد
  مطب خیلی عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *