رفتن به نوشته‌ها

گراواتار یا gavatar چیست و نحوه استفاده از آن

گراواتار یا gavatar چیست و نحوه استفاده از آن
گراوارتار مخفف این جمله است A Globally Recognized Avatar به معنی این یعنی یک آواتار رسمی سراسری است که چندین سال هستش داره خدماتی ارائه میده که برخی از سیستم و سایت های بزرگ مثل وردپرس و stackoverflow از این سیستم پشتیبانی برای شما شاید جالب باشه این سایت کارش این هستش که شما بعد از ثبت نام در این سایت با توجه به ایمیل خودتون میتونید عکس avatar خودتون روآپلود کنید و در سراسر دنیای وب هر کجا که از این امکان پشتیبانی میکنه بدون آپلود مجدد آوتارتون رو توی اون سایت لود کنید یعنی یک بار آپلود استفاده در همه جا.


آدرس سایت گراواتار :
http://en.gravatar.com/
ثبت نام:

https://en.gravatar.com/site/signup/

خب حالا نحوه استفاده از آواتار های گراواتار خیلی ساده اس اول این که شما باید الگورتیم md5 رو در برنامه ی یا زبان برنامه نویسی خودتون داشته باشید وجود این الگورتیم برای لونرفتن ایمیل هستش به عنوان مثال آدرس یک ایمیل رو چطور میشه آواتارش رو به دست آورد من یک کد php برای مثال میذارم:

خب حالا ما داخل متغییر url$ آدرس عکس داریم و می تونیم به راحتی توی html نمایش بدیم متغییر size$ هم که با آرگومان s به سایت گراواتار پاس داده میشه سایز عکس درخواستی شماس:

مثال:

نتیجه:
https://www.gravatar.com/avatar/ed5232084fa00d3b8429d07caaaf5faf?s=128

avatar

 

خب این هم ا نحوه استفاده از گراواتار به همین سادگی و به همین خوشمزگی

‌A1Gard

اول از همه کوچک ترین عضو مجموعه 4xmen بنده حقیر هستم. در ثانی یک توسعه دهنده هستم زمینه های تخصصی کارم :‌ Delphi, PHP, C++ ,Python, JavaScript, Unity game engine, C#, asm و علاقه مند به لینوکس، RCE ، کریپتوگرافی هستم. تا الان حضرت حق اینا رو به ما داده و هر وقت که بخواد ازمون میگیره دست خودشه. یا حق، با حق، تا حق

More Posts

منتشر شده در طراحی وب

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *