برای طرح سوال و دسترسی به آموزش ها  کانال ما در تلگرام بپویندید  

جاگزین مناسب گیت لب gitlab گیت برای پروژه های خصوصی

به نام دانای برحق

نگران پروژه های گیت لب و خصوصی خود هستید؟

نگران پروژه های gitlab و github خود هستید مبادا یه روز از دست برود؟

دیگر مکان امنی برای پروژه های خصوصی خود نمی شناسید؟

معرفی مجدد

یک سال پیش با وجود فشار های فزاینده و عجیب گیت هاب و گیت لب به کاربران ایران ما بر آن شدیم نیاز کاربران و برنامه‌نویسان داخلی رو برطرف کنیم و بستری برای خودمان و سایر برنامه‌نویسان داخلی درست کنیم، تا با آرامش خاطر به کارهامون ادامه بدهیم.

در همین راستا درست کردن یک فضا و بستر امن از نرم افزار اوپن سورس gittea که بسیار کارآمد و سبک هست استفاده کردیم و سایت مورد نظر یعنی گیت گو رو راهندازی کردیم:

https://gitgo.ir/

 

در گیت گو امکان ساختن و میرور گرفتن از پروژه های گیت هاب و گیت لب عمومی و خصوی فراهم است و میتوانید پروژه ها و تیم های خود را و تیم خود را انتقال داده و به سادگی از آن بهرمند شوید.

 

نگرانی از پایدار بودن سایت و امنیت سورس کد ها

باید عرض کنم که ما خودمون بیش از یک سال است در سایت کاری های شخصی و شرکت‌های خود را انجام میدهیم:

 

 

فلذا حداقل برای پروژه های خودمان امنیت و پایدار سایت و سرویس ضروری است و هرگز قرار بر متوقف شدن ندارند. و اما برای امنیت بیشتر از سیستم اوپن سورس و امن گیت تی استفاده کردیم تا از امنیت تا حد بسیار قابل قبولی از سورس کد شما و خود محافظت کنیم. و برای افزایش امنیت HTTPS را نیز فعال کردیم در صورت نیاز می‌توانید از آن استفاده کنید.

اما در مورد سو استفاده از سوروس کد های شما توسط تیم مدیریت، هر سرویس دهنده دسترسی به اطلاعات سرور دارد و ما نیز استثنا نیستیم، ولی ما خود نیز توسعه دهنده هستیم حسایت شما را درک می‌کنیم و خودمان را جای شما می‌گذاریم و شرافتمان این اجازه را نمیدهد که از سورس کد شما سو استفاده کنیم یا حتی به محتوی آن نگاه کنیم. تا کنون ما حتی بررسی نکردیم تعداد مخازن خصوصی چند عدد است.

قصد ما از بوجود آوردن سرویس گیت کاملا رایگان این بود که  بتوانیم دست سایر برنامه‌نویسان هموطن و هم‌میهن را بگیریم که مشکل همسان ما را دارند، بنای ما بر کشیدن زیر پای برنامه‌نویسان ایرانی نیست.

سرویس کاملا رایگان

ما قصد تجاری هم نداریم واین سرویس ها قطعا رایگان و رایگان خواهد ماند از سایت در صورت نیاز می‌توانید از سایر دوستان نیز معرفی کنید.

اسپانسر

همه این فضا و محبت را مدیون دوست خوبمون حناب آقای مهندس حسن جمالی و تیم بسیار متعهد و دلسوز ParsaVPS هستیم که همه هزینه مالی سرویس مورد نظر رو تامین کرده و حامی برنامه‌نویسان این مرز و بوم شده‌اند.

از اعتماد شما سپاسگزاریم.

یک دیدگاه در “جاگزین مناسب گیت لب gitlab گیت برای پروژه های خصوصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

متنی که میخواهید برای جستجو وارد کرده و دکمه جستجو را فشار دهید. برای لغو دکمه ESC را فشار دهید.

بازگشت به بالا